O Nas

Sztuczna Inteligencja to jedna z najważniejszych technologii współczesnego świata. Największe korzyści przynosi wtedy, kiedy jest stosowana w życiu codziennym – ulepszając produkty, doskonaląc usługi i ratując życie.

Naszym celem jest rozpowszechnienie stosowania sztucznej inteligencji w świecie rzeczywistym, dlatego pomagamy organizacjom ustalić, jak mogą ją wykorzystać i wdrożyć do swojej działalności. Sukces tych działań opiera się na trzech filarach: właściwej strategii, odpowiednich umiejętnościach i idealnie dobranym oprogramowaniu. Jesteśmy specjalistami we wszystkich trzech obszarach.

Co nas wyróżnia?

W Europie jesteśmy znani z doskonałej jakości, jak również innowacyjności. Zajmujemy czołowe miejsca w międzynarodowych konkursach – podczas RecSys Challenge w Bostonie zdobyliśmy drugie miejsce w konkursie systemów rekomendacji (2016.recsyschallenge.com), przegrywając nieznacznie z Alibabą. Alibaba użyła 300 serwerów do swoich obliczeń, podczas gdy my dysponowaliśmy jednym.

NASZA HISTORIA

MIM Solutions zostało założone w 2015 r przez Piotra Sankowskiego i Piotra Wygockiego.

Firma jest pierwszym spin-offem Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Główną genezą powstania była chęć przekucia istniejącej doskonałości naukowej oraz wiedzy o algorytmach heurystycznych w praktycznie wykorzystywane rozwiązania. To założenie zostało z sukcesem zweryfikowane we współpracy z RTB House, gdyż rozwiązanie jakie im dostarczyliśmy przyczyniło się do wzrostu ich przychodów o ponad 14%. 

Obecnie nadal specjalizujemy się w rozwiązaniach dla firm eCommerce i zaawansowanych metodach personalizacji sprzedaży jak i komunikacji.

Prowadzimy projekty badawcze i rozwojowe, które mają na celu dostarczyć zupełnie nową jakość i nowatorskie rozwiązania na poziomie światowym. MIM Solutions ma obecnie najbardziej doświadczony w Polsce zespół specjalistów AI i ML, który jest w stanie wesprzeć każdą organizację w urzeczywistnianiu sztucznej inteligencji.

NASZA WIzja

Sztuczna inteligencja jest technologią, która znajduje swoje zastosowanie w prawie każdej dziedzinie ludzkiego życia. Wierzymy, że mądre wykorzystanie opartych na niej rozwiązań, może w znacznym stopniu poprawić działanie biznesu i funkcjonowanie społeczeństwa. Pragniemy, by tworzone przez nas rozwiązania technologiczne zapewniały człowiekowi lepsze warunki życia.

NASZA Misja

Naszą misją jest rozwiązywanie trudnych problemów uczenia maszynowego. W swojej pracy koncentrujemy się na tworzeniu oryginalnych i pomysłowych rozwiązań technologicznych dopasowanych do potrzeb naszych klientów. Wierzymy, że sztuczna inteligencja może pomóc w rozwoju każdego biznesu.

NASZ Zespół

MIM Solutions wywodzi się z Grupy Algorytmicznej Uniwersytetu Warszawskiego (UW) kierowanej przez prof. Piotra Sankowskiego. Do naszego zespołu należą wysokiej klasy eksperci ML i Big Data.

Piotr Sankowski

Założyciel MIM Solutions. Profesor w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Piotr Wygocki

Współzałożyciel MIM Solutions. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego z tytułem doktora informatyki i podwójnym tytułem magistra informatyki i matematyki.

Ula Sankowska

Ekonomistka, absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz University College Dublin (UCD) w Dublinie.

Nagrody i wyróżnienia

Szybki kontakt

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak MIM Solutions może pomóc rozwinąć potencjał AI w Twojej firmie, skontaktuj się z nami.

Piotr Sankowski

Założyciel MIM Solutions. Profesor w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego. Pracuje nad algorytmami, w szczególności nad metodami algebraicznymi, algorytmami dynamicznymi, algorytmami stochastycznymi, planarnymi wykresami i algorytmami aproksymacyjnymi.

Zdobywca Nagrody NCN w kategorii nauk przyrodniczych i technicznych (2018) dla najlepszego polskiego naukowca (2018) oraz nagrody Kryształowej Brukselki 2018.  

Piotr Wygocki

Współzałożyciel MIM Solutions. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego z tytułem doktora informatyki i podwójnym tytułem magistra informatyki i matematyki. Ma doświadczenie zarówno w teoretycznych, jak i komercyjnych aspektach informatyki. Jest założycielem Warsaw C++ Users Group. Jest aktywnym członkiem społeczności open source oraz przyczynił się do rozwoju biblioteki algorytmów aproksymacyjnych.

Ula Sankowska

Ekonomistka, absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz University College Dublin (UCD) w Dublinie. Stypendystka Fundacji im. Roberta Boscha i rządu irlandzkiego. Posiada 15 lat doświadczenia zawodowego w biznesie oraz administracji państwowej. Włada biegle 3 językami obcymi. W MIM Solutions odpowiada za strategię biznesową firmy, marketing oraz kontakty z klientami.